X
GO
en-UScs-CZ

Fieldbus Gateways 

Přímé spojení PROFIBUS a Ethernetu - také PROFIBUS Gateways nebo PROFIGates

Jako komunikační systém vyšší úrovně dovoluje průmyslový Ethernet spojení rozdílných sítí fieldbus a jejich vertikální integraci do infrastruktury podniku, dokonce až po intranet a internet. Proto se moderní automatizační architektury s opravdu distribuovanými systémy stávají hmatatelnou realitou.

Během tohoto procesu tradiční PROFIBUS zůstává tam kde leží jeho síla - u propojování decentralizovaných periferií, u rychlostních pohonů kde záleží na synchronizaci v microsekundách, u bezpečných zařízení v procesu automatizace a u zabezpečných aplikací.

Gateway spojuje fieldbus s Ethernetem a tak vytváří přístup do továrny, do celého podniku i do veřejných sítí. Gateway dovoluje přístup do topologie PROFIBUS omezené na nejakých sto metrů, daleko od jeho hranic. V principu poskytuje přístup z celého světa a otevírá nové možností vzdálené správy továren.

PROFIGATE pracuje jako PC interface karta která není instalována v PC, ale připojena přes Ethernet. Aplikační rozhraní v PC zůstává identické.

Existující PROFIBUS aplikace, které používají lokální karty se mohou nadále používat bez jakýchkoliv změn. Na rozdíl od používání lokálních karet není nadále zapotřebí používat PC v blízkosti sítě PROFIBUS.

PROFIGATE může být naistalován jako nezávislý prvek buď ve skříni nebo přímo v továrně. Úhelníkové úchyty na zadní straně skříně umožňuje přímé a pohodlné nainstalování. Všechny konektory a ovládací prvky jsou lehce přístupné zespodu.

PROFIGATE podporuje všechny PROFIBUS protokoly.

PROFIGATE poskytuje celou škálu funkcí od podporuje všechny FMS služby v režimech master a slave, všechny služby managementu a DP a také (layer-2) přístup na druhou úroveň FDL a vše je součástí dodávky.

Navíc PROFIGATE umožňuje uložení speciálního nastavení. Uživatel musí jen zadat IP adresu.K tomuto účelu se se dodává integrovaný Web server, přes který také můžete prohlížet uživatelský manuál.

PROFIGATE je perfektně připraven pro budoucí rozšiřování.

PROFIGATE je postaven na vysoce výkonné systémové architectuře a standardním operačním systému.

Proto je připraven pro budoucí standardy jako je třeba PROFINET už dnes. Můžete provádět obnovy firmware jen s použitím Ethernetového připojení, bez otevření skříně.

Zaujala Vás naše nabídka? Rozšiřte řady našich zákazníků. Nechte si od nás zpracovat cenovou nabídku.